Antalya’da Gezilmesi Gereken 5 Yer

Antalya’da Gezilmesi Gereken 5 Yer

Şubat 14, 2018 0 Yazar: Tamay D.

Tarihi yerler, geçmiş kültürümüzü ve tarihimizi öğrenmemiz için büyük fırsat sunuyor. İçerisinde büyük tarihler barındıran müzeler, gittiğinizde içinizi ferahlatacak şelaleler, büyük tarihi yapılar hepimizin görmek istediği yerler haline gelebiliyor. Sizlere Antalya’ya gittiğinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerlerin listesini çıkardık.

Köprülü Kanyon

Milli Park olarak ilan edilen Köprülü Kanyon her yıl turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Konaklamak için ağaç evler Sunam Köprülü Kanyon büyük bir bölümü rafting yapmak için kullanılıyor. Rafting sporu için elverişli olan köprülü kanyon büyük bir manzarayı da gözler önüne sermekte. Köprülü Kanyon’a ulaşabilmeniz için Isparta Antalya karayolundan 25 kilometre sola sapmanız yeterli. Sıfıra gibi turları çeşitli acenteler düzenleyerek bir baba toplu yürüyüşler yapılıyor.

Düden Şelalesi

Yüksek bir yerden akan ferahlatıcı nehri ile Düden Şelalesi birçok güzelliği içinde barındırıyor. Rafting sporu için uygun alanlar sunan şelalenin arka kısmında büyüleyici bir de mağara bulunuyor. Mağaradan çıktığınızda yay şeklindeki 2 yoldan da Düden Şelalesinin önüne tekrar çıkabilirsiniz. Etrafından bulunan hediyelik eşya dükkanları, restoranlar, eğlence merkezi ve küçük hayvanat bahçesi ise keyifli zaman geçirmenize yardımcı olur. Antalya şehir merkezinden 10 kilometre uzakta olup toplu taşıma araçları ile de ulaşım mümkündür. Turistlerin uğrak yerlerinden olduğu için etrafında birçok konaklama yerleri de bulunuyor.

Konyaaltı Plajı

Antalya merkeze 4 kilometre uzaklıkta olan Konyaaltı Plajı, temizliği ile ziyaretine gelenleri hayal kırıklığına uğratmıyor. Genellikle ailelerin gittiği Konyaaltı Plajı halk tarafından kullanılıyor. Plaj başından sonuna 7 kilometre uzunluğundadır. Genellikle çakıl taşları ile kaplı olan Plajın şezlong, WC, soyunma kabini, şemsiye, duş gibi birçok hizmeti de oluyor. Konyaaltı Plajının bir ucu Sarı su deresine kadar dayanır.

Kurşunlu Şelalesi

Rafting sporunun belirli adreslerinden biri olan Kurşunlu şelalesi 18 metre yüksekliğinden sularını dökmekte. Sularının indiği yerlerde bulunan 7 adet küçük şelale ise birbirine bağlanıyor. Bu şelalenin etrafından bulunan ağaç evler ise turistlerin konaklaması için yapılmıştır. Kurşunlu şelalesinin kapladığı alan 1600 metrekare olup aynı zamanda 6 metre su derinliği bulunuyor.