Tatil İçin Beldibi Doğru Tercih

Tatil İçin Beldibi Doğru Tercih

Şubat 10, 2017 0 Yazar: Tamay D.

Tatil için beldibi güzel bir tercih olur.Çünkü Beldibini gezmek için çıktığınız tatilinize kemer, tekirova, olympos gibi turistik yerleri sırayla gezersiniz.Yolunuzun üstünde olması sebebiyle beldibinden sonra diğer turistik yerleride rahatlıkla gezebilirsiniz.

Antalya ile Kemer arasında, Antalya’dan 22 km. mesafede bulunan Beldibi, muhteşem doğal güzellikleri, kaliteli otelleri ve tatil merkezleri ile Antalya Kemer‘in en popüler tatil beldelerinden birisidir.

Beldibi Gezilecek ve Görülecek Yerler – Beldibi Ne Yapılır?

Atatürk caddesi, Beldibi’nin merkez caddesi olup, Beldibi’ndeki tüm alışveriş yerleri, kafeler, barlar ve restoranlar burada toplanmıştır. Beldibi plajı ve denizi de tatilciler için güzel imkanlar sunmaktadır.

Beldibi Mağarası, Antalya bölgesinin en önemli tarih öncesi çağlarına ait izler taşıyan merkezidir ve Beldibi’nde popüler gezilecek görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Göynük beldesinin arkalarında yer alan Göynük Kanyonu ve daha ilerisindeki Üçoluk Yaylası ise doğal güzelliklere düşkün ve doğa sporları seven tatilciler için mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Beldibi’nde tekne turlarına katılmak da ayrıca yapılacak güzel aktivitelerdendir.

Beldibi’ne Nasıl Gidilir? – Beldibi’ne Ulaşım

Beldibi’ne ulaşım için öncelikle Antalya’ya gelmek durumundasınız. Antalya’dan Kemer istikametine 22 km. sonra Beldibi’ne ulaşırsınız. Büyük şehirlerden direkt olarak Göynük’e otobüs seferleri de yapılmaktadır. Antalya terminalinden ve Kemer’den Beldibi’ne düzenli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır.